
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Type | Single Phase Bridge |
| Forward Current | 4 A |
| Forward Voltage | 1 V |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
| Element Configuration | |
| Reverse Voltage | 800 V |
| Reverse Current | 5 µA |
| Recovery Time | |
| Peak Reverse Voltage | 800 V |
Stock: 27
Distributors
pcbx
Unit Price$0.96350
Ext.Price$0.96350
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.96350 | $0.96350 |
| 10 | $0.53604 | $5.36040 |
| 25 | $0.48624 | $12.15600 |
| 50 | $0.44107 | $22.05350 |
| 100 | $0.40010 | $40.01000 |
| 300 | $0.35719 | $107.15700 |
| 500 | $0.31889 | $159.44500 |
| 1000 | $0.28640 | $286.40000 |
